Web Tasarım

Yurtdışı Marka Tescili

Tüm dünya ülkeleri için marka başvurularınızı 15 dakika içerisinde tamamlıyoruz. Araştırma sürecimiz ücretsizdir.

Yurtdışı Marka Tescili : Tüm dünya ülkeleri için marka başvurularınızı 15 dakika içerisinde tamamlıyoruz. Araştırma sürecimiz ücretsizdir.

Yurtdışı Marka Tescili

Marka tescili, hangi ülkede yapıldı ise, o ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Eğer marka tescil işlemlerini yurtdışında da yapmak istersek ayrı bir başvuru yapılması gereklidir.

Bir marka, hangi ülkeden tescili alınmışsa o ülkenin ulusal sınırları içerisinde geçerlidir. Özellikle ihracat yapan firmaların sorunsuz ve güvenli ticaret yapmaları için markalarını yurt dışında da tescil ettirmeleri yararlı olacaktır. Yurt dışı marka tescilleri iki şekilde yapılabilmektedir;

Birincisi, ülkemizle birlikte dünya genelinde 100 ülkenin taraf olduğu uluslararası anlaşma (Madrid Protokolü) kapsamında, hangi ülkelerden tescil alınacaksa o ülkeler seçilerek başvuru yapılabilir.

İkincisi ise, tescil alınacak ülkelerin ofislerine doğrudan tescil başvurusu yapılabilmektedir.

Ülkemizde, yurt dışı tescil işlemleri için Madrid Protokolü sık tercih edilen bir tescil sistemidir. (Daha ekonomik)

Türk Web ile firmalarınıza ait markalarınızı online başvuru, güvenli ödeme ve en uygun fiyatlarla yurt dışı marka tescil başvurunuzu yapabilirsiniz.

marka-tescili
marka-tescili

Diğer Marka Başvuruları

Marka başvurunuzu dosyalamadan önce bilmeniz gerekenler:  Ticari marka başvuru süreci, TPE marka kurumuna ( Türk Patent Enstitüsü ) tabi olan yasal bir işlemdir.  Başvurunuzda sizi temsil edecek olan bir vekile ihtiyacınız vardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden bir başvuru sahibiyseniz, bir marka vekilinin sizi temsil etmesine gerek yoktur. Fakat başvuru sürecinde size rehberlik etmesi gerekmektedir. Hatta ticari marka hukukunda uzmanlaşmış biri ile çalışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Çünkü her markanın bir araştırma metodu bulunmaktadır. Yanlış bir başvuru gerçekleştirmenizi önlemek amacıyla tüm marka sürecini sizin yerinize takip eder, raporlar, bilgilendirir.

TPE’de  sizi temsil edemeyecek, konusunda uzman olmayan biri ile çalışmak başvurunuzun incelenmesini geciktirebilmektedir. Hatta marka başvurunuzun geçerliliğini, yayınlanmasını, tescil edilmesini tehlikeye atabilmektedir.

Dijital Marka Hizmetlerimizin Devamı Burada …

Daha Fazla İçerik …

Dilek Esmer Baday

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu