Ankara Kapsamlı Web Tasarımının Önemi

/, Web Paket, Web Tasarım/Ankara Kapsamlı Web Tasarımının Önemi

Ankara Kapsamlı Web Tasarımının Önemi

Ankara Web Tasarım

Kapsamlı Ankara Web Tasarımının Önemi

Ankara Web Tasarım, Kapsamlı Web Tasarım,Web Sitesi Yapanlar,Web Tasarım Şirketleri, Ankara Web Tasarım Firmaları, Kurumsal Web Tasarım. Web tasarımı doğası gereği hızlı hareket eder ve değişime açıktır.

Endüstri bir rutine yerleşmiş gibi göründüğünde, tekneyi sarsmak için yeni bir eğilim ortaya çıkıyor ve adımlarını değiştirmek için desteklenmeyen dijital tasarımcıların denize düştüğünü garanti ediyorlar.

Yine de, endüstride değişen etkileri olabilecek tasarım trendleri değil. Sosyal faktörler, web tasarımcıları için hedef alanlarını hareket ettirmek kadar önemli olabilir.

Böyle bir faktör, son yıllarda sektörde giderek daha tartışmalı bir konu haline gelen web tasarımında kapsayıcılığın artan önemidir.

Öyleyse tartışalım.

ANKARA WEB TASARIMI KAPSAMLI SİTELER

Aptal bir soru gibi gelebilir, ancak web tasarım endüstrisindeki birçok kişi için giderek daha yaygın hale geliyor.

Bir web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçinin – ırkları, cinsellikleri veya cinsiyet kimlikleri ne olursa olsun – dahil edildiğini, karşılandığını ve karşılandığını hissettirdiğinden emin olmak için ne yapılması gerekiyor?

InVision’dan Justin Reyna’nın açıkladığı gibi , kapsayıcı ankara web tasarımı “tüm insanlar için deneyimler hazırlama uygulaması” dır.

Örneğin Google, son zamanlarda seçimlerinin aktif olarak trans ve GNC (Cinsine Uygun Olmayan) kullanıcılarına hitap etmesini sağlamak için son zamanlarda 53 yeni toplumsal cinsiyet tarafsız emojisi yayınladı .

Giriş sayfalarından, iletişim formlarından görüntü ve videolara, bir web tasarımcısı için kapsayıcılık söz konusu olduğunda, sayısız potansiyel tuzaklar vardır.

Doğru seçeneklerin mevcut olduğundan ve kullanıcılara doğru mesajların iletildiğinden emin olmak, hızlı bir şekilde yeni bir web sitesi oluşturmada yer alan her tasarımcı, geliştirici ve kopya yazarı için çok önemli bir husus haline geliyor.

Asıl soru şudur: Web tasarım endüstrisi Google gibi örneklerden nasıl öğrenir ve ilerlemeye yönelik ilerici bir tutumun ilerlemesini sağlamayı nasıl sağlayabilir?

PROAKTİF OLARAK Ankara Web Tasarım, Ankara Kapsamlı Web Tasarım

Ankara Web Tasarımı dahilinde kapsayıcılığa yaklaşmanın en önemli yolu – ve aslında, herhangi bir hizmet sunarken – sadece PR karşıtlığı önleme sürecinden kaçınmak için bir engel olarak görmek yerine, onu arzulamaktır.

İyi yönetilen bir web tasarım projesinin her aşamasında aktif bir kapsayıcılık bilinci korunmalıdır.

Ekip üyeleri, herkesi kapsayıcı hale getirmek için optimize edilebilecek web sitelerinin yönlerini güçlü bir şekilde anlamalı ve bunları geliştirmenin yollarını sürekli olarak belirlemelidir.

Kapsayıcılığın bu şekilde aktif bir şekilde ele alınması, ekibinizin kapsayıcı web tasarımı söz konusu olduğunda ileri görüşlü ve proaktif olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ankara Web Tasarım, Ankara Kapsamlı Web Tasarım

Aşağıdakiler, web tasarımının çeşitli geçmişlere ve kimliklere sahip kullanıcıları daha fazla ağırlama yollarından sadece bazılarıdır:

  • İnsan tabanlı görüntüleri kullanırken, web sitesinin mesajına ve amacına uygun çeşitli konular seçtiğinizden emin olun.
  • İnsan tabanlı illüstrasyonlar kullanırken, çok kültürlü, engelli ve / veya cinsiyetten bağımsız karakterleri dahil etmek için kendinize sorun.
  • Formlar oluştururken ve sayfaları kaydederken tüm kullanıcılara – GNC olanlar dahil – hitap ettiğinizden emin olun.
  • Eğer olup olmadığını düşünün ihtiyaç sizin kullanıcılardan kişisel bilgi toplamak için.
  • Bir kullanıcının cinsiyetini sormanız gerekiyorsa. Nedenini açıklamak için “Bay” ve “Bayan” gibi seçeneğini belirtmek için karşılama ve güven verici bir dil kullanın.
  • Bir kullanıcı adı isterken, “Bay” ve “Bayan” ile birlikte “By veya Byn” seçeneğini ekleyin.
  • Kullanıcılara “Tercih Edilen Ad” ekleme seçeneği verin ve web sitenizde bir giriş alanı varsa, kullanıcıların adlarını ve cinsiyetlerini kolayca değiştirebilmelerini sağlayın.

 

Daha fazla bilgi için ankweb

 

About the Author:

Web Tasarım Uzmanları Birliği, Türkiye Kurumsal Web Tasarım Topluluğu, E-Ticaret ve Marka Danışmanlığı.

Siz de fikrinizi belirtin