Web Sitesi TasarımıWeb Tasarım

Web Tasarım Öğrenmek İstiyorum Nereden Başlamalıyım?

Web Tasarımcı Nasıl Olunur? Web Sitesi Nasıl Tasarlanır? Web Tasarım Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Günümüzde web tasarım öğrenmek isteyenlerin sayısı bir hayli çoğlamaya başlamışken bizlerde bu konu hakkında biraz bilgi verelim istedik.

“Web tasarım öğrenmek isteyenlerin öncelikle bu işi profesyonel yapabilmesi için ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması önemlidir. “

Aslında yukarıdaki cümle biraz bilimsel bir açıklama mı? Ne dersiniz ? Yaptığınız işi profesyonel olarak yapmanız elbette en doğru yol. Fakat profesyonellik biraz da tecrübe ile kazanılmıyor mu?

Bize göre eğitimi nerede aldığınız değil analitik zekanız önemlidir. Çoğu ilgili bölüm mezunlarının yapamadığı web işlemlerini çeşitli bilişim firmalarında çalışarak tecrübe kazanmış kişiler yapıyor.

web-tasarim-ogrenmek
web-tasarim-ogrenmek

Web Tasarımcı Nasıl Olunur?

Biraz teknik bilgi almaya ne dersiniz ? 

Web tasarım için gönüllü olduğunuzun farkındayız. Neden sizde bir web sitesi tasarımı yaparak para kazanmayasınız ki ?  Bunun için hiç bir engel yok. Kaç yaşında olursanız olun belirli bir hedefiniz varsa ve bu yolda kararlıysanız arkanıza bakmayın.

Aslında web tasarım HTML ile başlar derler. Size biraz karmaşık gelip gözünüzü korkutabilir. Hayır korkmayın! Bir kaç demirbaş html kod kümelerini bilgisayarınızın veya tabletinizin bir kenarına not olarak kaydettikten sonra sorun olmayacaktır.

Öncelikle HTML kodlamayı kavradığınızda PHP, ASP gibi kodlama dillerini de öğrenmeniz kolaylaşacaktır. 

Benim yegane önerim:  Youtube videolarında sınırsız kodlama eğitimleri bulunuyor. Lütfen sıkılmadan bunları izleyin. Nasıl başardığınıza kendiniz bile inanamayacaksınız.

Buradan Bakın …

web-tasarimci-nasil-olunur
web-tasarimci-nasil-olunur

Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

Wordpress İle İşe Başlayabilirsiniz

WordPress nedir? Özünde WordPress, kendi web sitenizi veya bloğunuzu oluşturmanın en basit ve en popüler yoludur. Aslında, WordPress , İnternet’teki tüm web sitelerinin %43.0’ından fazlası tarafından kullanılan bir içerik yönetim sistemi. Ziyaret ettiğiniz dört web sitesinden biri muhtemelen WordPress tarafından desteklenmektedir.

Biraz daha teknik bir düzeyde WordPress, GPLv2 kapsamında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir; bu, herkesin WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceği veya değiştirebileceği anlamına gelir. Bir içerik yönetim sistemi , temel olarak, web sitenizin içerik gibi önemli yönlerini programlama hakkında hiçbir şey bilmenize gerek kalmadan yönetmeyi kolaylaştıran bir araçtır.

Sonuç, WordPress’in bir web sitesi oluşturmayı herkes, hatta geliştirici olmayan kişiler için erişilebilir hale getirmesidir.

Şimdi bu web sitesi tasarımı öğrenmek isteyenler için nasıl bir fayda sağlayacak bunu bir de benden duymak ister misiniz ?

Teknik bilginiz olmadan sadece bazı yönergeleri uygulayarak ve iyi bir içerik yöneticisi olmak için gerekli çabayı göstererek en iyi web tasarım uzmanı olarak bilinen bir ajans bile olabilirsiniz.

web-sitesi-nasil-tasarlanir
web-sitesi-nasil-tasarlanir

Web Tasarım Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Kaliteli İçerik Yazmayı Öğrenmelisiniz

Kullandığınız içerik yönetim sistemi ne olursa olsun, iyi bir web sitesi içeriği yazamadıktan sonra müşterileriniz yaptığınız işten hoşlanmayacaktır. Sadece müşterileriniz değil, siteyi yayınladıktan sonra arama motorları da aradığı kaliteli içeriği hazırladığınız sitede bulamadıysa bu web sitesini SERP sonuçlarında göstermeyecektir. Müşteriniz kendi sitesini Google’da aratıp bulamazsa bu durumdan hoşlanmayacak sizinle çalıştığına pişman olacaktır. Buna göre ilk önce kaliteli içerik yazmayı öğrenmelisiniz.

Görsel Tasarım Programlarını Öğrenmeye Başlamalısınız

İyi bir web sitesi tasarımcısı olmanız için bir yazılım uzmanı olmanız gerekmez. Hangi içerik yönetim sistemini (CMS) kullanıyor olursanız olun, uyguladığınız içerik ve görseller sayesinde başarıyı yakalarsınız. Bir wordpress kurulumu yapabilirsiniz fakat içerikte ve hiyerarşide bir düzen sağlayamıyorsanız Wordpress’de size yardımcı olamaz.

web-tasarim-ogrenmek-icin-yapilmasi-gerekenler-nelerdir
web-tasarim-ogrenmek-icin-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Bu işi merak eden ve girişim için kendini hazırlayanlar öncelikle reklam içerikleri konusunda kendini geliştirmeli ve az da olsa Adobe Photoshop veya Adobe Illustrator programlarından en az birini yeterli seviyede kullanabilmelidir. Arkadaşlar web sitesi tasarımı mesleğine gönül verenler bir web sitesi yapmaya başladığında sonsuz bir döngüye adapte olmak zorunda. Görsel tasarımları bu programlarla yapacaksınız. Web sitesi altyapısı wordpress de olsa görüntüleri ölçeklemek zorunda birazda tasarımla zenginleştirmek zorundasınız.

Şimdi işe koyulun ve bir wordpress kurulumu yaparak içerik tasarlamaya başlayın. Başlamak bitirmenin yarısıdır.

Sevgiler …

 

Dilek

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905422920374