Web Tasarım

Web Sitesi Arayüz Tasarımı

Web sitesi arayüz tasarımı tüm sektörler için arayüz tasarımları, e-ticaretler veya bireysel siteler için template çalışması veya yazılım …

Arayüz Tasarımı

Öncelikle kullanıcı arayüz (UI) tasarımı, tasarımcıların görünüm veya stile odaklanarak yazılım veya bilgisayarlı cihazlarda arabirimler oluşturmak için kullandıkları süreçtir. Üstelik tasarımcılar, kullanıcıların kullanımı kolay ve zevkli bulduğu arayüzler oluşturmayı hedefler. Hatta UI tasarımı, grafik kullanıcı arayüzlerini ve diğer formları ifade etmektedir. Örneğin, ses, görüntü kontrollü arayüzler. Arayüz tasarımı için web tasarımın altın birimi diyebilmekteyiz.

arayuz-tasarimi
arayuz-tasarimi

Kısaca Web Sitelerinde Kullanıcı Arayüzleri Tasarlama

İlk olarak kullanıcı arayüzleri, kullanıcıların tasarımlarla etkileşime girdiği erişim noktalarıdır. Böylece üç başlıkta topanırlar:

  • İlk olarak Grafik kullanıcı arayüzleri (GUI’ler) — Kullanıcılar, dijital kontrol panellerindeki görsel materyallerle etkileşime girer. Dolayısıyla görsel tasarımlar web tasarımın ana başlığını oluşturur.
  • Sonrasında Ses kontrollü arayüzler (VUI’ler) – Kullanıcılar, sesli aramalarla etkileşime girer.  Akıllı asistanların çoğu – örneğin, iPhone’daki Siri ve Amazon cihazlarındaki Alexa – VUI’lerdir. Bu işlem web sitelerinize sesli arama olarak entegre edilebilir.
  • Sonuç olarak hareket tabanlı arayüzler – Kullanıcılar, 3B tasarım alanlarıyla etkileşime girer:sanal gerçeklik (VR) oyunlar.

Kısaca kullanıcı arayüzlerini en iyi şekilde tasarlamak için şunları göz önünde bulunduruyoruz:

  1. Kullanıcılar tasarımları hızla değerlendirir ve kullanılabilirlik, sevilebilirlik oranımızı yüksek tutmak ilk hedefimizdir.
  2. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için tasarım ikinci plandadır. Önemsedikleri ilk işleyiş kullanım kolaylığı ve aradıkları şeye cevap veren içeriklerdir. Bu nedenle tasarımlarımızı ilk olarak aramalara cevap veren bir formda hazırlıyoruz.
  3. Web sitenizi ziyaret eden satın alma kullanıcısı olabilir. Canı pizza çektiği için sipariş verecekse hemen ürün sayfasından kolayca sipariş verebilmeli ve işlemi kısa sürmelidir. Dolayısıyla ne aradığınızı biliyoruz.
  4. Kullanıcı web sitesini yaptığımız firmaya güven duymak isteyecektir. Yerel haritaları web sitesinde işlenmiş olmalı ve kullanıcının aklında soru işareti kalmamalıdır.
  5. Kullanıcılarınızın web sitenizi kolay ve güvenli bulması ve yeniden ziyaret etmek istemesi gerekir. Bunun için web sitesi arayüz tasarımlarınızı hızlı açılır ve güvenli tasarlıyoruz.
  6. Kullanıcılarınıza web sitenizin arayüzünde marka değerinizi iletmeli ve kullanıcıların güvenini güçlendirmemiz gerektiğini çok biliyoruz.
  7. Kullanıcılar, duygularını her düzeyde kendileriyle konuşan markalarla ilişkilendirir ve zevkli, kusursuz deneyimleri sitenizin büyüsünü canlı tutar. Onlara her zaman destek veren bir anlık mesaj hizmeti sunmamız sitenizi kusursuz kılıyor.

Asp Net İle Web Sitesi Tasarımı

HTML5, CSS ve JavaScript’e dayalı, güvenli, hızlı ve milyonlarca kullanıcıya ölçeklenebilen web siteleri oluşturmak için .NET ve C # kullanıyoruz. JavaScript yerine C# kullanarak etkileşimli web kullanıcı arayüzleri oluşturmak için ASP.NET özelliği ile çalışıyoruz.
Popüler Entity Framework (EF) veri erişim kitaplığı, türü güçlü nesneler kullanarak veritabanlarıyla etkileşim kurmanıza olanak tanır.
SQL Server, MySQL, PostgreSQL, DB2 ve daha fazlası dahil olmak üzere en popüler veritabanları ile MongoDB, Redis ve Azure Cosmos DB gibi ilişkisel olmayan depolar destekliyoruz.

asp-net-ile-web-sitesi-tasarimi
asp-net-ile-web-sitesi-tasarimi

Ataşehir Web Tasarım

İlçeye özel olarak, çok fazla talep aldığımızdan dolayı kolay kullanımlı kurumsal veya ticari web siteleri tasarımları yapıyoruz. Ayrıca İstanbul’da ticari potansiyeli yüksek olan bir ilçe olduğu için buradaki firmaların stiline özel web sitesi tasarımları, e-ticaret ve seo çalışmaları yapıyoruz.

Hatta daha büyük projelerde Ataşehir’deki büromuzda da hizmet veriyoruz.

Kısaca web hizmet listemizi kapsayan yüzlerce içerik oluşturabiliriz. Fakat bunu saymakla bitiremeyiz. Web tasarımı, kurumsal web tasarım, seo optimizasyonu, e ticaret gibi uygulamaların binlerce kategorisi bulunmaktadır.

atasehir-web-tasarim
atasehir-web-tasarim

Ataşehir Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım ve Web Yazılım Firması… Tüm bu içerikleri oluşturan aile konusunda uzmanız. Çünkü yıllardır kendimizi geliştirme anlamında çok uzun yol katettik. Sayılamayacak kadar içerik oluşturduk. Sayısız web siteleri tasarladık. Konusunda uzman yazılım ekipleri ile çalıştık. Şimdi ise sizlere fikir olması amacıyla hizmetlerimizi aşağıda sıraladık. Göz atabilirsiniz…

Avcılar Web Tasarım

“Avcılar Web Designer” unvanının birçok tanımı vardır ve aslında, bir web tasarımcısının ne yaptığı büyük ölçüde müşterinin veya projenin ne gerektirdiğine bağlıdır. Bazı web tasarımcıları, web sitesinin görsel tasarımları ve / veya aslına sadık interaktif prototiplerini oluşturur ve web sitesinin kodlamasını ön uç ve arka uç geliştiricilere bırakır. Bununla birlikte, web tasarımcılarının çoğu, web sitesinin hem tasarımına hem de (ön uç) geliştirilmesine dahil olur. Hatta bazı web tasarımcıları, işlerinin bir parçası olarak düzenli olarak kullanıcı araştırması ve testleri yaparlar.

avcilar-web-tasarim
avcilar-web-tasarim

Ancak, bir web tasarımcısı olarak işinizin gerektirdiği ne olursa olsun, bir tasarımcının sorumlulukları dışına çıkmalısınız. Bir web tasarımcı hem yazılım uzmanı, hem iyi bir görsel tasarım uzmanı olmalıdır. Tüm tasarım programlarını aktif olarak yönetemeyenler sadece web dizayn yapabilirler. Dahası da var ! Bir web tasarımcı iyi bir seo uzmanı da olabilmeli google arama motoru optimizasyonu hakkında bir çok fikre sahip olmalıdır. Bitmedi. Bir web tasarımcı çok iyi bir reklam yazarı olmalıdır. Kusursuz metinler üreterek web sitesinin içeriğini geliştirmelidir.
Bizler bu vizyonla yola çıkarak 11 kişilik bir ekip oluşturduk. Tüm vasıfları üzerinde toplayan kurucumuz ve 11 ayrı departmanda çalışan yol arkadaşlarımızla birlikte 81 ile destek hizmeti veriyoruz.

Avcılar Web Tasarım Firmaları

Avcılar’da bir web tasarım firması arıyorsanız buradayız . TürkWeb®; Web Tasarım ve Seo Optimizasyonu alanında kendini 2007 yılından beri geliştiren, teknolojiyi takip eden, çözüm odaklı bir markadır. Kriz yönetimi uzmanıdır, markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular. Garantili sonuçlar üretir. İyi bir içerik üreticisidir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz en güvenilir adres …

Avukat Web Sitesi

Web Sitesi Arayüz Tasarımı : Tasarladığımız en iyi avukat web siteleri, gereksiz formalite ve boş içeriklerin arkasına saklanmaz. Bunun yerine ziyaretçilerin dilini net bir şekilde konuşan ve onların sorularına cevap veren avukat web siteleri tasarlıyoruz.
İyi bir izlenim bırakmak için gözle görülür birini buldurmak en iyisidir. Dolayısıyla ana sayfada avukatın gerçek fotoğraflarını kullanarak kiminle muhattap olacağının farkında olan kullanıcıya ilk mesajı gönderiyoruz.  El sıkışma resimleri veya hakem tokmakları gibi bayat stok fotoğraflarını unutun =)
Her şeyden önce, iyi bir avukat web sitesi, yetkinliği ifade eder. Amaç, ziyaretçilere güven oluşturmaktır. Bu yüzden ziyaretçinin sitenizi profesyonel ve gösterişli bulması gerekir.
Avukat web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, en iyi web sitesi kurucusu olan Türk Web ‘e ulaşın .

avukat-web-sitesi-tasarimi
avukat-web-sitesi-tasarimi

Aylık E-Ticaret

Aylık e-ticaret; aslında sunucu bazında konuşulduğu zaman bu adı alır. Şöyle ki; bir e-ticaret web sitesi aylık değil yıllıktır. Satın aldığınız hosting paketi değil de bir sunucu kiralama hizmeti ile birlikte ise aylık masrafı ortaya çıkar. Bu çok da verimli bir uygulama değildir. Bazı web tasarım firmaları e-ticaret hizmetinde aylık ödeme talep etmektedir. Bu gereksiz ve haksız vir uygulamadır.
E-Ticaret müşteriye özel tasarlanır ve domain hosting üzerinde çalıştığından dolayı yıllıktır. Müşteri isterse 5 yıllık olarak da domain hosting tescil etmesi durumunda e-ticaret yazılımını dilediği kadar kullanabilir.

Aylık E-Ticaret Paketleri Aylık Ödemeli E Ticaret Sitesi

Böyle bir paket anlayışına karşıyız. Nedeni ise; müşteriye özel bir e-ticaret sitesi oluşturulduktan sonra aylık ödeme gibi zorlayıcı uygulamalar yanlıştır. Bir e-ticaret web sitesi hizmeti müşterilerimize verilirken zaten bedeli hesaplanmış ve tahsil edilmiştir. Yapılan web sitesi e-ticaret paketi tüm içeriği ile müşteriye teslim edilmeli sadece yıllık olarak domain ve hosting ücretleri yenilenmelidir.

e-ticaret-hazir-site
e-ticaret-hazir-site

Web Sitesi Arayüz Tasarımı B2b B2c Nedir,B2b E İhracat,B2b E Ticaret Yazılımı,B2b Eticaret,B2b Site Fiyatları,B2b Siteler,B2b Sitesi Kurmak,B2b ve B2c Nedir,B2c B2b Nedir,B2c Siteleri,B2g Nedir ?

Bu iki terimin arasındaki fark, müşterinin kim olduğudur. Genel olarak müşteriler şirket olduğunda B2B yani Business To Business (şirketten şirkete), müşteriler şahıs olduğunda ise B2C Business To Costumer (şirketten müşteriye) terimi kullanılır. Örneğin bireylere kitap satan bir internet sitesi B2C tarzında, sanayi şirketlerine kimyasal malzeme satan bir şirket ise B2B tarzında çalışır.

Daha Fazla İçerik 

Dilek Esmer Baday

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu