Dijital Marka

Ticari Marka Başvurusu

Ticari Marka ve Marka Başvurusu İle İlgili Temel Bilgiler: Nasıl marka başvurusu yapılır? Ticari marka başvuru süreci ve gerekli evraklar nelerdir?

Marka başvurunuzu dosyalamadan önce bilmeniz gerekenler:  Ticari marka başvuru süreci, TPE marka kurumuna ( Türk Patent Enstitüsü ) tabi olan yasal bir işlemdir.  Başvurunuzda sizi temsil edecek olan bir vekile ihtiyacınız vardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden bir başvuru sahibiyseniz, bir marka vekilinin sizi temsil etmesine gerek yoktur. Fakat başvuru sürecinde size rehberlik etmesi gerekmektedir. Hatta ticari marka hukukunda uzmanlaşmış biri ile çalışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Çünkü her markanın bir araştırma metodu bulunmaktadır. Yanlış bir başvuru gerçekleştirmenizi önlemek amacıyla tüm marka sürecini sizin yerinize takip eder, raporlar, bilgilendirir.

TPE’de  sizi temsil edemeyecek, konusunda uzman olmayan biri ile çalışmak başvurunuzun incelenmesini geciktirebilir ve marka başvurunuzun geçerliliğini, yayınlanmasını, tescil edilmesini tehlikeye atabilir.

marka-tescili
marka-tescili

Ticari Marka Başvurusu Marka Tescil Başvurusu Yasal İçerikler

Markanızın tescil edilebilmesi için başvurunuzun birçok yasal gerekliliği karşılaması gerekir. Ticari markanız genel olarak tescil edilebilir mi? Mallarınızı veya hizmetlerinizi doğru şekilde tanımlayabiliyor musunuz?

Doğru marka sınıfını seçtiniz mi ?  Başvurunuz için uygun başvuru yöntemini belirlemeniz gerekmektedir. Üstelik bunları ve diğer soruları nasıl yanıtlayacağınızdan emin değilseniz, size zaman, para ve hatalardan kaçınmanız amacıyla 7/24 yanınızdayız.

Ticari marka tescil süreci konusunda Türk Patent Enstitüsü’nün belirlediği yasal süreler bulunmaktadır.

Bültende kalma süresi 3 ay olup bu süreç sonunda herhangi bir itiraz ile karşılaşılmasa marka tescil belgesi düzenlenip tarafımıza gönderilmektedir. Tüm bu süreçler 12-14 ay sürmektedir. Fakat markamızın koruması başvuru yaptığımız tarih itibariyle başlamaktadır.

Marka hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız …

Google 

Etiketler

Dilek Esmer Baday

TürkWeb®; Web Tasarım ve Seo Optimizasyonu alanında kendini 2007 yılından beri geliştiren, teknolojiyi takip eden, çözüm odaklı bir markadır. Kriz yönetimi uzmanıdır, markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular. Garantili sonuçlar üretir. İyi bir içerik üreticisidir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz en güvenilir adres …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tıkla Ara +905422920374
Kapalı