SeoTeknik SeoYerel Seo

Seo Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

“Search Engine Optimization” ifadesinin kısaltmasından gelen SEO, dijital pazarlamanın kalbidir diyoruz biz.  Dilimizde “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak bilinen SEO, web sitelerinizi arama motorlarının yönergelerine ve kriterlerine uyumlu hale getirilme sürecini kapsar.

Search Engine Optimization‘dan dilimize çevirilmiş türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir ? Ne değildir? Şöyle bir incelesek de yanlış bilinen herşeye yeni bir bakış açısı getirsek dedik.

seo-arama-motoru-optimizasyonu
seo-arama-motoru-optimizasyonu

 

Web sitenizin pazarlamaya ihtiyacı var ve işin büyük kısmı sizin için burada başlayacak. Dijital kapıdan insanları geçirebilmek için arama motoru optimizasyonu (seo) en akılcıl yöntemdir. Şirketinizin bunu yönetmek için bir stratejiye ihtiyacı var.Arama motorlarında birşeyler aratarak müşterileriniz bir yolculuğa çıkıyor. Bu, Google’da ihtiyaç duydukları bir şeyi aramalarıyla başlıyor. Muhtemelen çok fazla rekabet var ve her işletme ilk sırada olmak istiyor. Bazıları için ilk sayfa da olmak bile iyi bir trafik sağlayacaktır.Web sitenize trafik çekmek ve yeni müşteriler kazanmak için arama motorlarının sitenizi sağlıklı bir şekilde bulabilmesini sağlamak gerekecektir. Dolayısı ile web sitenizin optimize edilmeye ihtiyacı olacaktır.Seo‘da arama motorlarının dikkatini çekmenin bir yolu, kaliteli ve alakalı içerik üretmektir. Google’ın algoritması web sitenizi yararlı görürse, kullanıcıların sizi daha üst sıralarda ziyaret etmelerini önerir. Tabiki bununla bitmeyen binlerce seo kriteri var. Tümünü uygulamak profesyonel destek almanızı gerektirecektir.

seo-arama-motoru-optimizasyonu-nedir
seo-arama-motoru-optimizasyonu-nedir

Teknik Anlamı İle Seo Nedir

Seo;Organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenizin trafik miktarını ve kalitesini artırmak için yapılan bir uygulama olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

Gerçek Anlamı İle Seo Nedir

 1. Çekeceğiniz Trafik Kalitesi: Trafik her anlamda web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar anlamına gelir. Aslında herkes sadece trafik değil kaliteli bir trafik ister. Yani kullanıcı olarak nitelendirdiğimiz web sitenizi ziyaret eden kişiler aslında müşterileriniz olmalı.
 2. Müşterilerinizin Arayabileceği Anahtar Kelime Kalitesi: Seo Optimizasyonu içerik yöneticileri genelde hizmetlerinizle alakalı anahtar kelimelere odaklanır ve buna göre bir çalışma algoritması belirler. Fakat durum aslında sadece anahtar kelimelerin web sitesinize yerleştirilmesi değil, aratılan anahtar kelimelere sitenizin nasıl bir kalitede cevap verebildiğidir. Genel terimler kullanmak yerine müşterileriniz gibi düşünüp kendi aratma stilinizden yola çıkarak eş anlamlı kelimeler kullanmak şu zamanlarda google’ın daha fazla doğallığa yöneldiği mesajlarını veriyor.
 3. Kitle Analizi: Kitlenizi analiz ettiniz mi ? Aslında sitenizi ziyaret etmesini istediğiniz doğru kişilere mi hitap ediyorsunuz. Bu günlerde web sitelerinizi yaptırdığınız firmalar veya bireysel çalışan web tasarımcı güruhun çoğu sitelerinizi sadece tasarım ve içerik modeli olarak tasarlar. Aslında durum bunun tam tersidir. Kitlenize hitap etmek için pazarlama yöntemleri belirleyebilen bir reklam yönetim uzmanı da gereklidir. Seo optimizasyonu ile kitlenize hitap etmek için bir kişi ile değil bir ekiple çalışmalısınız. Bu ekipte reklam metinlerini hazırlayan ve hizmet faaliyetinizle ilgilenen kişilerin arattığı kelimelerini belirleyen seo uzmanı değil bir pazarlama uzmanıdır.

Seo Stratejileri Yoktur, İyi Kalitede Web Siteleri Vardır

Burada seo stratejileri gibi teknik içerikler aradıysanız şimdiden okumayı bırakabilirsiniz. Bize göre seo stratejileri yoktur. Google veya benzer arama motorlarının aradığı web sitesi formu bellidir. Bir seo uzmanı seo tekniği uygulamaz.

Seo’nun gerçek algoritmasını bilir buna göre çalışma yapar. Birinci sıraya çıkarılamayacak hiç bir web sitesi yoktur. Web sitesi içerikleri ve kodlaması doğru yöntemlerle profesyonel yazılım uzmanları tarafından yapıldığında sitenizin trafiği artar.

Dolayısı ile TürkWeb kendi içeriklerini eğitim amaçlı değil müşterilerini bilgilendirme amaçlı yayımlar.

Seo yani Arama Motoru Optimizasyonu; web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması için yapılan çalışmanın adıdır.  

seo
seo

 

Profesyonel Seo Çalışması ve Seo Optimizasyonu Hizmeti ve Başarı

Profesyonel Çalışma : Faaliyetiniz için geçerli anahtar kelimeler kullanarak Google’a öne çıkmanız gereken aramalar hakkında bilgi vermeniz ile başlar. Tüm içeriğinize anahtar kelimeler ekleyerek sitenizin alaka düzeyini vurgulayacaksınız. Bunu yaparkende rekabet oranına dikkat edecek, bu anahtar kelimelerle iyi bir algoritma yaratacaksınız. Bağlantılar ile web sitelerinin Google’ın gözünde değişken bir yetki düzeyi vardır. Yüksek kalitede düzenli olarak güncellenen ve kaliteli bilgiler içeren bir site, Google’ın gözünde kaliteli site kapsamındadır. Bu nedenle, algoritma bu siteyi herhangi bir aramanın en üstüne taşır. Arama motorunun gözünde bu gibi web sitelerine bir ilişki kurarak web sitenizin varlığını doğrulayacak ve alan adı otoritesinin de yükselmesine izin verecektir. Bu nedenle web siteniz, kendi sayfalarınıza, yüksek otorite sitelerine ait dahili geri bağlantıları içermelidir. Bu sayılan yöntemler profesyonel çalışma ile mümkündür.

seo-optimizasyonu
seo-optimizasyonu

Bu saydığımız yöntemlerin tümünü web sitelerinize uygulayarak sitenizi durmadan hizmet veya ürün satışı yapan bir iş yerine dönüştürüyoruz. Hemen bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

profesyonel-seo-optimizasyonu-hizmeti
profesyonel-seo-optimizasyonu-hizmeti

SEO Çalışması Neden Gerekli?

SEO, arama motoru optimizasyonunu veya Google gibi arama motorları aracılığıyla bulmayı kolaylaştırmak için bir web sitesini optimize etme sürecini ifade eder. Buna göre işletmenizin daha çok müşteri tarafından görünür olması için bu çalışmaya ihtiyacınız var. Anahtar kelime optimizasyonu  gereklilik açısından bir web sitesinde uygulanması gereken en önemli çalışmadır.

Bir web sitesi düşünün; hizmetleri güzelce anlatılmış, kusursuz tasarıma sahip ve artık yayında. Fakat bunu sizden başka kimse bilmiyor. Web sitenizdeki tıklama sayılarını değerlendirdiğinizde sadece kendi tıklama kayıtlarınızı görmek size de gülünç gelmiyor mu?

Bu web sitesini ziyaretçileriniz ve müşterileriniz için yayınladınız. O halde google da hangi kelimeleri aratarak sizi bulmaları mantıklı olurdu?

Yerel aratmalar giderek artıyor. Bir kullanıcı “ankara web tasarımcı” veya ” balıkesir seo uzmanı” olarak aratma yapıyorsa bir web sitesi inşa ettirmek için firma arıyordur. Bundan yola çıkarak web sitemizi onların bizi bulacağı şekilde doğru yönergelerle öne çıkarmayı istemek en doğal hakkımız =)  En iyisi olduğumuzu kanıtlamak için aylarca çalışmalarımızın sonucu olarak google tarafından ödüllendiriliriz.

İşiniz ne olursa olsun bir anahtar kelimenin tıklama oranı kadar ziyaretçi bizim müşteri adaylarımız demektir. Buna göre web sitelerimizi ziyaretçilerin kolayca bulabilmesi için seo optimizasyonuna ihtiyaç duyarız.

seo-calismasi-neden-gerekli
seo-calismasi-neden-gerekli

Seo İçin Neler Gerekli ?

Tasarımdan önce seo uyumluluğu konusunu araştırmalısınız. Seo altyapısı için en iyi yazılımları tercih etmeli, en hızlı tema ve eklentileri kullanmalısınız.

Web siteniz için önce profesyonel resimler elde etmeye başlayın. Arama motorları yeni içeriklere bayılır. Daha önce google görsellerde görmediğiniz resimler olsun. Bunları web sitenizde akıllıca kullanırsanız, seo nun yüzlerce aşamasından birini uygulamış olacaksınız.

Düzgün seo metinleri oluşturmalısınız. Bu seo optimizasyonunun web siteleri için önemini anlamış ve şuan burada bunu araştıran herkes için gereklidir. Kelime ve noktalama işaretleri hatasız metinler site kalitenizi artıracaktır.

Size bu çalışmayı yapan bireysel web tasarımcınız veya firmalara bunları önemle sağlayın. Gerekli olan her materyali sağladığınızda siteniz bir adım daha önde olacak.

Hosting servislerinde en hızlı sağlayıcıyı tercih edin.

Google yerel rehber ve haritalara mutlaka kaydınızın yapılmasını talep edin.

Sosyal medyaya önem vermelisiniz. Bu iyi bir dış seo etkisi yaratacaktır.

Backlink gibi eskide kalmış yöntemlere çok da takılmayın.

seo-icin-neler-gerekli
seo-icin-neler-gerekli

En İyi Seo Optimizasyonu İçin Kullandığımız Araçlar

1. Ahrefs: Arama Motoru Optimizasyonu Anahtar Kelime Aracı

2. Google Search Console : En İyi SEO Aracı

3. SEMRush: Pazarlama SEO Araçları

4. KWFinder: Arama Motoru Optimizasyonu Anahtar Kelime Aracı

5. Moz Pro: SEO Yazılımı

6. Ubersuggest: Anahtar Kelime İzleme Aracı

7. SpyFu: SEO Aracı

8. Woorank: SEO Sıralama Aracı

9. Majestic: Pazarlama Arama Motoru Optimizasyonu Araçları

10. Google Trendler: SEO Denetleyicisi Aracı

11. SEOQuake: SEO Aracı

12. Siteliner: Arama Motoru Optimizasyonu Analiz Aracı

13. Fat Rank: Arama Motoru Optimizasyonu Araçları

14. Screaming Frog: Çevrimiçi Arama Motoru Optimizasyonu Araçları

15. Serpstat: Hepsi Bir Arada SEO Platformu

16. Bonus Araç: Tarayıcı Gizli Mod =)

en-iyi-seo-optimizasyonu-araclari
en-iyi-seo-optimizasyonu-araclari

Seo Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

SEO dijital pazarlamanın en kalıcı, maliyeti yüksek fakat en zor aşamalarından biridir. Sıralamalarda kalıcılığı yüksektir, çünkü doğru çalışmalarla ile taçlandırılmış web siteleri kolay kolay sıralama kaybetmez. Google otorite puanınızı yükselteceği için en kalıcı çözümdür.

Maliyeti google adwords gibi kanallara göre düşüktür ve çok büyük bütçe gerektiren reklam maliyetlerine karşı seo çalışmalarına ayrılması gereken bütçe daha azdır. Fakat sürekli site içi güncellemelerin ve rakip analizlerinin yapılması gerektiği için dijital pazarlamanın en zor aşamasıdır. Seo için ne kadar bütçe ayrılması gerektiği ise, bir çok etkene bağlıdır. Bunları gelin birlikte sıralayalım;

1. Rakiplerinizin Analizi

Sektörünüz ne olursa olsun seo çalışmanıza rakiplerinizi analiz ederek başlarsınız. Site içi seo ve dış seo olarak adlandırdığımız ağır çalışmalar sonucu birinci sıraya yerleşen rakiplerinizden daha iyisini ortaya koyacağız sonuç olarak. Dolayısıyla iyi bir rakip analizi seoya başlamada ilk kuraldır diyebiliriz. Bu bir maliyet oluşturur mu ? Hayır. Çünkü bir hizmet almış olacaksınız ve seo için bahsettiğiniz anahtar kelimeler uygun mu değil mi bunları belirleyeceksiniz. Sizin yerinize tüm bu raporlamayı ücretsiz olarak sunuyoruz.

2. Anahtar Kelimelerin Aranma Hacmi Maliyeti

“Satılık Araba” ile ” Kelebekler Kaç Gün Yaşar” araması arasında bir aranma hacmi farkı olması seo maliyetlerini kelimenin zorluğu veya kolaylığı açısından belirleyen ilk faktörler arasındadır. “Satılık Araba” anahtar kelimesinin çalışması zorlu bir çalışmadır ve çeşitli maliyetler doğuracaktır. Fiyatı anahtar kelimelerindeki rekabet belirleyecektir. Rekabet ne kadar yüksek olursa çalışma o kadar materyale ihtiyaç duyacaktır.

Örneğin; normal seo çalışmalarında kullanacağımız hosting paketi 600 tl fiyatı olan normal bir paket olacak. Fakat arama potansiyeli yüksek ve daha fazla trafiğe karşı hazır olması gerektiğini düşündüğümüz anahtar kelimeler için yapılacak çalışmanın aylık 700 tl maliyeti olan özel sunucular olması gerekecektir.

3. Web Sitesi İçin Seo Optimizasyonu Maliyetleri

“satılık araba” kelimesinde çıkarmak istediğiniz web siteniz için seo ya gerekli binlerce materyale sahip olmanız gerekiyor. Bir seo uzmanının da çalışmasını yaparken bunlara ihtiyacı olacak.

Bizim önerilerimiz sadece kendi çalışma prensibimiz ile ilgilidir. Diğer firmalar ile bağlayıcılığı yoktur. 

seo-fiyatlari
seo-fiyatlari

4. Seo Optimizasyonu İçin Domain Maliyeti

İlk olarak tr domain uzantılarının otoritelerinin daha yüksek olduğuna inanır, tercih ederiz. Tr domainlerde markanız tescilli değil ise bugün marka tescili ve domain masrafı tahmini olarak 1000 tl – 1500 tl arasındadır. Bünyemizde bu markayı araştırır tescil eder, domaini hazır hale getiririz.

5. Arama Motoru Optimizasyonu İçin Hosting Maliyeti

Aslında hızlı bir hosting paketine satın almış olduğumuz domaini ekleyerek web sitesinin iç dizayn çalışmalarına başlarız. En hızlı hosting fiyatları yıllık olarak 600 tl ile 1300 tl arasında değişmektedir.

6. Seo Optimizasyonu CDN Maliyeti

Bir cdn servisinden faydalanırırız. Bunun yıllık maliyeti 800 tl – 1500 tl arasındadır. Bir başka deyişle Cdn servisleri web sitenizin hızını yüzde 60 etkiler.Kaynak kullanımını azaltarak web sitenizin yüklenme süresini optimize edebilmenizi sağlayan CDN, performans açısından sunduğu avantajlarıyla sunucunuzun yanıt verme süresini hızlandırır.

Artık CSS, JavaScript, resim ve video gibi içeriklerin ziyaretçilerinize daha kısa sürede ulaşmasını sağlar. Özellikle çok fazla miktarda içerik barındıran sitelerinizi farklı bölgelerde yaşayan daha geniş bir kitleye ulaştırabilmenize yardımcı olur. Böylece dünya genelini kapsayan seo çalışmalarımızda muhakkak kullanırız.

7. Arama Motoru Optimizasyonu İçin Web Sitesi Özel Tasarım Maliyeti

Web siteniz için lisanslı bir özel yazılım uygularız. Bunun amacı hızlı, esnek ve kolay kullanılabilirlik açısından yüksek olmasıdır. Seo çalışmalarında özel tasarımlar öneririz. Hazır temalar veya cms servisleri kullarak risk almayız. Nedeni de çalışmanın kapsamlı benzersiz olmasıdır. Özel web sitesi yazılımları 3500 tl ile 5000 tl arasında değişecektir.

8. Seo’da Web Sitesi İçerik ve Görsel Tasarım Maliyeti

İçerikleriniz özel metin yazarlarımız tarafından hazırlanır. Çünkü seo da en önemli etken web sitesi metinlerinizin kusursuz olması gerektiğidir. Reklam metinlerinin size ayrıca bir masrafı yoktur.

Burada web sitesi içerik yazarlarımız profesyonelliklerini kanıtlayacak, arama motorlarında yıldızı parlayan bir web sitesine dönüştürme serüvenine adım atacağız.  İçeriklerde size özel, hiç bir mecrada bulunmayan görselleri web sitenizde kullanarak arama motorlarının dikkatini çekmekle birlikte müşterilerinizin de çok seveceği tasarımlar ortaya çıkarırız. Bu trafiğin başlangıcı için harika olacak.

9. Seo Optimizasyonu İçin Seo Uzmanı Maliyeti

Seo uzmanı satın alması gereken materyaller hariç kendi ustalığı için hizmet ücreti tahsil eder. Bunun maliyeti aranma hacmi yüksek kelimelerde farklılık gösterecektir. Uzman size bir teklif gönderir ve kabul etmeniz sonucunda çalışmanızı başlatır. Fakat bu tür ücretleri çalışmasını tamamlayıp size kanıtlayıp, raporlamadan asla talep etmez. Analiz sonuçlarına güvenmediği hiç bir çalışmayı başlatmaz. Başlattığı çalışmada da kesin sonuçlar elde etmeden asla bırakmaz. Bunu da size bir seo sözleşmesi ile garantiler.

Özellikle web sitelerinizi istediğiniz anahtar kelimelerde çıkaracağını iddia ederek para talep eden ve bu ücreti peşin isteyen firma veya kişilere inanmayınız. 

 • Uzman yukarıda bahsi geçen tüm materyalleri satın alma işlemini tamamladıktan sonra, web siteniz için özel bir tasarım uygulacak ve test edecektir.
 • Görsel ve metinsel içeriklerinizi özenle Arama Motoru Optimizasyonu yönergelerine göre kendi stratejisi ile hazırlayacaktır.
 • Sitenizin hız, kullanılabilirlik, mobil uyumluluk testlerini yaparak yayınlayacaktır.
 • Hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatan görsel, içerik, başvuru formları, ( siteniz e-ticaret ise) özel ürün kataloglarınızı özel olarak hazırlayacaktır.
 • Aylarca web istenizde sürekli güncelleme ve yeni içerikler göreceksiniz.
 • Web sitelerinizin hemen çıkma oranları ve tıklama oranları analiz edilerek haftalık raporlar alacaksınız.
 • Çok geçmeden web isteniz istediğiniz trafiği elde edecek, bu bebeklikten erişkinliğe kadar yetiştirdiğimiz sayfalar tıpkı bir ağaç gibi meyvelerini vermeye başlayacaktır.

Her uzmanın kendine özgü stratejileri mevcuttur. Orta zorluktaki bir kelime de bir seo uzmanı, 6 ayda istenilen sıralamaları alabilirken; bir diğer seo uzmanı ise, 12 ayda istenilen sıralamada yer alabilir. Seo uzmanı ya da seo firması seçerken dikkat etmelisiniz.

seo-optimizasyonu-fiyatlari
seo-optimizasyonu-fiyatlari

Seo Optimizasyonu İçin Seo Ajansı Nasıl Seçerim ?

Site içeriğinizi arama motorları için nasıl optimize edersiniz? Seo Ajası‘nın öncülük etmesine izin verin! Çünkü arama motorlarının istekleri ve kriterleri konusunda uzman ajans size bu konuda yardımcı olacaktır. Fakat her seo ajansına güvenmeli misiniz ?

Bir ajansın daha önce yaptığı çalışmaları ve sıralama faktörlerini sormadan karar vermeyin.

En yakınınızdaki ajansı değil en iyi olanı bulun.

Sitenizle ve hizmetlerinizle yakından ilgili ajanslar ile çalışın.

Arama Motoru Optimizasyonu çalışamaları sözleşmeye tabiidir. Asla unutmayın.

Binlerce Arama Motoru Optimizasyonu müşterisini referans göstererek hünerlerini kanıtlamış Türk Web tüm seo çalışmalarınızda sorgusuz yanınızda.

seo-ajansi
seo-ajansi

Seo Optimizasyonu Çalışması Sonuçları

Bir seo optimizasyonu hizmeti almadan önce çok araştırdınız. Güven veren bir ajans ile çalışmaya başladınız ve raporlarınız hoşunuza girmiyor. Hayır bu şekilde düşünmemiştiniz. Aslında sonuçlarınız şu şekilde olmalıydı.

 • İlk olarak İçerik geliştirmeleriniz yüzde 95 güncel.
 • Üstelik hatalı eksik title veya description sayfanız yok.
 • Hatta kırık url sorgusunda sıfır sonuç.
 • Resim ve görsel optimizasyon durumunuz % 100
 • Hemen çıkma oranınız %2
 • Hedef sayfalarınızın trafik durumu yüksek.
 • Yeni url kurgularınız günlük veya haftalık bazda yapılıyor.
 • Zararlı backlinkleriniz temiz.
 • Organik trafikte artış.
 • Site hızı mobil yüzde 86 masa üstü yüzde 95 – 100 oranında.
 • SSL güvenlik durumu hatasız
 • Site sağlığı hatasız
 • Site içi hatalı linkleme yok.
 • Google yapay backlink cezası yok.
 • 10 kelimenin 10’unda ilk sayfa başarı
 • Trafikte %420 artış
 • Marka bilinirliği hariç trafikte %590 artış
 • Organik anahtar kelime sayısında %500 artış
 • Ortalama oturum süresinde %51 artış

Kısaca raporlarınızı bu duruma getiren seo çalışması sonuçlarıdır. Çalışma sonucunda buna yakın sonuçlar almadıysanız başarısız bir hizmet aldığınız anlamına gelir. 

Şimdi bize ulaşarak mevcut sitenizde bu denli artışlar yakalayabilirsiniz.

seo-optimizasyonu-calisma-sonuclari
seo-optimizasyonu-calisma-sonuclari

Genel Seo Optimizasyonu Avantajları

1. SEO görünürlük getirir

Günümüzde profesyonel hizmet bulmak için yapılan araştırmaların çoğu internet üzerinden yapılıyor. Üstelik işletmenizle ve faaliyetinizle alakalı anahtar kelimeleri seçerek doğal referans üzerinde çalışmak, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen kişiler tarafından görünür olmanızı sağlar.

Şimdi yerel SEO da insanların kendine yakın çözümler aradığı bir gerçektir. Özellikle zanaat meslekleri veya işletmeler için kullanışlıdır: kuaför, tesisatçı, kasap, çiçekçi, galeri vb.

2. Trafik daha iyi hedeflenir

Özellikle doğal referanslara dayalı bir içerik stratejisi uygulayarak, hedef kitlenize ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Hatta editoryal çizginiz tutarlıdır ve faaliyetinizle ilgili tüm yönleri ele alır.

Bu nedenle, kendinizi İnternet kullanıcılarının gözünde alanınızda uzman olarak konumlandırıyorsunuz.

3. Kullanıcı deneyimi iyileştirilmiş olur

Şimdilerde kullanıcı için, içeriği doğal referans olması için optimize edilmiş bir siteye göz atmak hoş, çünkü kullanıcının arama isteğine cevap vereceği neredeyse kesindir.

Google, İnternet kullanıcılarının sorularını en iyi yanıtlayan siteleri ilk sayfaya çıkararak ödüllendirir. Böylece siteniz optimize edilmişse, okuyucuların okumaya devam etmek, gelecekteki yayınlarınızı okumak veya hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesini sağlayacaktır.

4. Daha iyi bir dönüşüm oranı sağlar

Bir site sözlerini tutarsa, İnternet kullanıcısı telefon numarasını bırakmaya veya satın alma yapmaya daha meyilli olacaktır.

Böylece anahtar kelime optimizasyonu  potansiyel müşterilerinizin ilgisini çeken sorguların  hedefine yerleşmenizi sağlar. Bu sorgularla ilgili sayfalara atıfta bulunarak, ürünlerinize veya hizmetlerinize gerçekten ilgi duyan kişilere görünür olduğunuzdan emin olursunuz.

5. İnternet kullanıcıları organik sonuçları tercih eder

Şimdilerde reklam içerik Google’ın ilk sayfasında daha fazla yer kaplaması haline gelmektedir. Bununla birlikte, İnternet kullanıcıları hala doğal sonuçları tercih etmektedir.

Google’daki bir reklam söz konusu siteye daha fazla trafik oluşturuyorsa, bu müşterilerin tercihi olduğu anlamına gelmez. Dahası, sıralaması iyi olan bir sayfanın maliyeti Google Reklam Kelimelerine yatırım yapmaktan daha düşüktür.

6. Uzun süreli trafik sağlar

Böylece anahtar kelime optimizasyonu , sayfa konumlandırmadaki güncellemeler ve düzenli kontrollerin yanı sıra, yinelenen finansal yatırımlar gerektirmez.

Kısaca iyi konumlandırılmış bir sayfanın, birkaç kriter karşılanırsa uzun süre kalma şansı yüksektir:

 • İçerik güncellemesi
 • Düzenli anahtar kelime kontrolleri
 • Bir anahtar kelime optimizasyonu kontrol aracında optimizasyon oranını kontrol etme
 • Domain yaşı kontrolü
 • Hosting süresi kontrolü

7. Pazarlama stratejinize muhteşem uyuyor

Aslında pazarlama stratejinizin ayrılmaz bir parçası olabilir. Böylece iyi kullanıldığında, alt sınırınızı büyütmenize yardımcı olabilir.  Hatta sosyal ağlardaki yayınlar, web içeriği, reklamlar gerçek bir zaman tasarrufu sağlayan bir bütün oluşturur.

Kısa veya uzun bir anahtar kelime seçtikten sonra çok çeşitli içerikler geliştiriyoruz: blog makalesi, Tweet, Facebook gönderisi, Instagram yayını … Bu nedenle, tüm medyanızda potansiyel müşterilerinizi ilgilendiren konularda iletişim kuracağınızdan ve müşterilerinizi artıracağınızdan emin oluyoruz. Olası satışlar yaratır ve dönüşüm oranınızı artırırsınız.

Seo Optimizasyonu, organik trafik büyümesini sağlayan uzun vadeli bir yatırımdır.

Hatta ticari bir stratejiye entegre edildiğinde, satışlar ve şirketin itibarı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Reklam için daha az harcama yapmanıza veya iletişim bütçenizi daha iyi yönetmenize olanak tanır.

Ayrıca optimize edilmiş veya edilmemiş sayfalarınız için yardıma mı ihtiyacınız var? O zaman profesyonel ve nitelikli seo uzmanı olan Türk Web’e ulaşın. 

Son Olarak ; 

Daha Fazlası Web Tasarım 

Daha Fazla İçerik Dış Link 

 

Dilek

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905422920374