Web Sitesi TasarımıWeb TasarımWeb Yazılım

En İyi Web Sitesi Nasıl Yapılmalıdır

En İyi Tasarım ve İçerik Nasıl Oluşturulur

En İyi Web Sitesi Nasıl Yapılmalıdır Web projelerinizde her zaman yanınızda olan digital medya yöneticisi firma ile bir adım önde olun. Benzersiz içerikler için sayfamızı ziyaret edin …

Web siteleri (web tasarım) hayatımızda kişisel veya ticari olarak sık kullandığımız ve daha çok bilinirliğimizi artırmak amacıyla yayınladığımız içerikler bütünüdür. Tabii ki bu içeriklerin tasarımla bütünleşmesi ve kullanıcıya kolayca ulaşabileceği bir bilgi havuzu olması da web sitelerimizi zengin kılacaktır.

En İyi Tasarımı Oluşturmak İçin Renkler ve Tema Seçimi

En iyi olarak nitelendirdiğimiz web sitelerinin en büyük özelliği ilk bakışta karşımıza çıkan web sitesi renkleri ve temanızın düzenidir.

Kırmızı Renklerin Web Tasarımında Kullanılması

Web sitelerinde kırmızı renklerin yoğun kullanımı sitenizin güncelliği hakkında mesaj verecektir. Dikkat ettiyseniz haber sitelerinin çoğunun rengi güncel olduklarını ve sürekli güncel haberler paylaştıklarını vurgulamak için kırmızı renklerden oluşur. Gözü yormayacak şekilde kullanılması gereken kırmızının da tonlaması çok önemlidir. Ana renk olan kırmızıyı biraz daha koyulaştırarak kullandığınızda gözü yormayan bir site rengi elde edeceksiniz.
Alt başlık renkleri veya kenar çubuğu butonları içinde kırmızının alt tonu olan, bordo veya açık mat pembe renkler kullanmanızda sakınca yoktur. Tema bütünlüğünü sağlamak amacıyla tüm yaratıcılığınızı konuşturun. Çoklu renk kombinlerini de deneyebilirsiniz. Çünlü web alanları özgündür. Hayal gücünüzü de genel bilgiler ile buluşturduğunuzda en doğal görüntü ve kaliteyi elde edersiniz.

Web Tasarımında Yeşil Renklerin Kullanılması

Yeşil renk kullanarak tabiatın renginin önemini vurguladığınızda web sitelerinde doğal bir görüntü oluşturursunuz. Bu ayrıca ziyaretçilerinizin hoşuna gidecektir. Çoğu insan yeşil renk doğayı çağrıştırdığından yeşilden hoşlanır. Web sitenizdeki içeriklerin  veya satışını yaptığınız ürünler için bir doğallık ve kalite intibası bırakacaktır. Yeşilin farklı az bilinen trend tonlarını kullandığınızda ise markanızın bilinirliğini arttıracak olan akılda kalıcı bu ton müşterilerinizin markanızı farklı mecralarda gördüğünde de bu renkle markanızı anımsatacaktır.

Mavi ve Diğer Renklerin Web Tasarımında Kullanılması

Mavi renk her zaman kurumsallığı ifade eder. Her tonu kurumsal ir algı oluşturarak güven verir. Doğru bir tonla kullanılmış göz huzuru sağlayan bu renkler ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla kalması için de etki edecektir.

Turuncu ve Sarı Renklerin kullanımında ise yine bu renkleri birbirleri ile kombinleme çok önemlidir. Özellikle sarı renkli şablonlarda yazı rengi olarak siyah kullanılır. Bunun amacı vurgudur.

Dikkat ettiyseniz google renkleri ile bir renk ayrıştırması uygulayarak bir mesaj göndermiş olabiliriz. Az bilinen ve bir kaç yerden kulağımıza gelen bilgilere göre google web sitelerinde kendi logo renklerinden herhangi biriyle karşılaştığında bu hoşuna gidiyor. Sıralamanız etki eder mi yok sa bu sadece bir duyum mu tabi tamamen kanıtlanamamıştır =) Bir nebze google a sevecen görünmenin de bir sakıncasının olmayacağını umuyoruz. Hem denemekten ne çıkar değil mi ?

En iyi tasarımların çalışıldığı web tasarım mutfağımızdan destek almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz;
https://www.turkweb.com.tr/iletisim

Web Sitelerinde Tema Seçimi ve Temanızın Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?

 1. Bir web tasarım projeniz varsa ilk temanızın hızını düşünmelisiniz. Tema hızı seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik olmalıdır. Dolayısıyla bu web sitenizin sıralamasını etkilecek en önemli detaydır.
 2. Temanızın kullanılabilirliği en çok mobil durumu ile ilişkilidir. Yani temanızın kesinlikle mobil uyumlu olması gerekmektedir. Google araştırmalarına göre dünyada mobil kullanımın %86 lara kadar eriştiği bilinmektedir.
 3. Temanızın fonksiyonları hatasız kodlanmış olmalıdır. Java veya Css hataları barındıran web sitelerinden google asla haz etmez. Web sitelerimizi oluşturmada en büyük etkisi olan tema seçimi en önemli aşama olduğundan kodlama dikkat isteyen bir önergedir.

Web Tasarımında İçerik Oluşturma

İçerikle ilgili metnin önemini vurgulayan milyonlarca makalenin ardından konuya zenginlik katabilmek amacıyla toparladığımız önergelere göz atabilirsiniz;

 • İlk olarak içerik bir web sitesinin bel kemiğidir. Böylece web sitenizin bilinirliğini artırmak konusunda yapılan çalışmaların başında gelir. Hatta en iyi içeriği oluşturmak için bir anahtar kelimenin tüm türeyenlerini metninizin içinde kullanmalısınız.
 • Eş anlamlı kelimelerin kullanımıda metninizi zengin. Hatta kullanıcının bütün sorularını yanıtlayan aradığını bulmasına yardımcı olan bir içerik ürettiğiniz anlamına gelecektir.
 • Kalitesiz uzun metinler web sitenizin spam görünmesine sebep olabilir. Çeviri ile oluşturulmuş metinlerden uzak durmalısınız. Son güncellemeye göre. Böylece google bir metni tüm dillerde görüntüleyebilir ve metninizin diğer dillerdeki karşılıklarını karşılaştırabilir.
 • Başlık kullanımı en önemli faktördür. Kısaca Bir metnin ilk başlığı muhakkak anahtar kelimenizi barındırmalı ve (h1) niteliği taşımalıdır.
 • Alt başlıklarınızda h2, alt başlıkların altında kullandığınız içeriğinize bağlı. Fakat h2 başlığının konusunun devamı olan paragraflarda da h3 kullanımı en doğru başlık uyarlama ve oluşturma mantığıdır.
 • Her paragraf en az 150 karakerden oluşmalı. Her başlığın altında da en az 300 karakter kelime kullanmış olmalısınız. Mantık olarak bakıldığında bir başlığın tanımını gerçek hayatımızda da en az 150 kelime yada karakter ile açıklayabiliriz. Bu sayının altında yazdığımız paragraf veya alt başlık açıklaması bir eksiklik olduğu konunun tam açıklanmadığı hissi verecektir.
 • Paylaşmış olduğunuz bir yazı ise toplamda 300 karakterden az olmamalıdır. Asla bir sayfa içeriği kısa metinlerden oluşmamalı konuyu tamamlayan nitelikte kaliteli olmalıdır.
 • Tüm anahtar kelimelerinizden birer konu başlığı oluşturduğunuzda. Bu konu başlıklarının tüm türeyen ve eş anlamlı kelimeleri metninizde kullandığınızda. Google aramalarındaki anahtar kelimeniz aratıldığı zaman tüm soruları cevaplayan metninizin görünür olmaması imkansızdır.

Kısaca En İyi İçerik ve Web Siteleri oluşturan Türk Web bir telefon kadar yakınınızda. Üstelik işin içinden çıkamadınız mı ? O halde bizi arayın … Burada İletişim 

Son Olarak

Web Tasarım Firması

Google Dış Link 

Dilek

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905422920374