Web siteniz E-Ticarete hazır site mi? Günümüzde online toptan veya perakende büyüyor. Şimdiye kadar 2020’de, e-Ticaretten elde edilen gelir yıldan yıla %10 arttı. Mevcut perakende koşulları göz önüne alındığında, bu sayının daha da artması bekleniyor. Mevcut bir web sitesi olsun ya da olmasın, işletmelerin e-Ticarete hazır olması hiç bu kadar önemli olmamıştı. Web sitenizin e-ticarete hazır olduğundan emin olmak için bilmeniz gereken önemli şeyleri derledik. Hatta web sitenizi online satışa hazır durumda nasıl teslim alırsınız hepsini açıkladık;

E- Ticarete Hazır Alışveriş Sepeti

E-ticarete hazır olmak için web sitenizin ürün kataloğunuzu görüntülemesi ve güvenli alışveriş sepeti işlevselliğine sahip olması gerekir. Kullanıcılar, ürünlerinizi bir alışveriş sepetine ekleyebilmeli ve sitenizden satın alabilmelidir. Ürünlerinizi satmanın sorunsuz bir yöntemini oluşturmanıza yardımcı olması için herşeyi sabırla hazırlıyoruz.

Gizlilik Politikası ve İade Şartları Belirleme

Gizlilik politikası, kullanıcılara işletmenizin kişisel verilerini nasıl topladığını ve işlediğini açıklar. E-Ticaret, tüketicilerin hassas kişisel bilgiler sağlamasını gerektirdiğinden, yasal olarak sitenizde erişilebilir bir gizlilik politikasına sahip olmanız gerekir.  Ayrıca müşteri satın aldığı üründe bir sorun çıktığında iade etmek isteyecektir. İade koşullarınızı bilmek ister.

Güvenli Bir Siteye Sahip Olun

Kullanıcılar sitenizi ziyaret ederken güvenli ve korumalı bir online deneyim beklerler. Bir kullanıcının web sitenize bağlantısının güvenli olması için HTTPS (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü) uygulamanız gereklidir. Google, kullanıcıları güvenli açılış sayfalarına yönlendirmek ister. Bu nedenle tüm e-ticaret sitelerimiz Rapid SSL kullanmaktadır.

Web Sitesi Hızı

Web sitenizin e-ticarete hazır olma yeteneğine zarar verebilecek en kötü şey, yavaş bir site hızına sahip olmasıdır. Siteniz, mobil veya masaüstünde kolayca açılmalıdır. Bu, Google’ın Sayfa Hızı Aracı kullanılarak kontrol edilebilir.
Site hızınızı artırmaya yönelik tüm düzenlemeleri kusursuzca yaparak e-ticaret sitenizi hazır olarak teslim ediyoruz.

Sitenizin Ödeme Alabileceğinden Emin Olun

Tüketicilerin sitenizdeki ürünlerinizi satın almak için ödeme yapabilmesi gerekir. Halihazırda gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazanız varsa, POS sisteminize sanal pos ekleyerek kolayca sitenizden de ödeme alabilirsiniz. Yoksa yeni bir başvuru ile sanal pos sahibi olabilirsiniz.
Alternatif yöntemler elbette bulunmaktadır. 
Havale ile ödeme kabul etme seçenekleri yaygındır. Kapıda ödeme ile tahsilat gibi farklı ödeme yöntemlerini de sitenize uyguluyoruz.

Hazır E-Ticaret Sitenize Uygun Bir Kargo Yöntemi Bulun

Siparişlerinizi müşterilerinize ulaştırmak için bir yöntem bulmak önemlidir. Bunun için kargo şirketleri bir dizi kampanyalar uygulayarak sizinle anlaşmalı kargo sözleşmesi yapabilir. Sadece bir vergi numaranız olması yeterlidir.
Kargo seçiminde en fazla bölgeye erişebilen bir şirket tercih etmelisiniz. İmkanınız varsa da tüm kargolarla anlaşmanız olması daha iyi olacaktır.
Kargoların alamayacağı ürünleriniz varsa, bir ambar ihtiyacı doğacaktır. Bunun için de nakliye şirketleri ile anlaşabilir ya da kendiniz teslimat yapabilirsiniz.

E-Ticarete Hazır Mağazanızı Tanıtın

Mağazanız kurulduktan sonra, ürünlerinizi bulacak doğru kişilere ihtiyacınız var. Mağazanızı tanıtmak için ilk yer, önceden oluşturulmuş müşteri listeniz olabilir. Artık müşterilerinize online olarak hizmet verebileceğiniz bir e-posta pazarlama stratejisi deneyin veya sosyal medya hesaplarınızda gönderi yayınlayın. Bu, ücretsiz tanıtım yapmaya başlamanın harika bir yoludur.
Diğer altın yol ise e-ticaret seo yöntemidir. Seo ile web siteniz google da arama yapan kitleye hitap eder. Dünyanın her yerinde görüntülenebilen web sitenizin Google’da birinci sayfada ne kadar ziyaret alabileceğini tahmin etmek zor değil. Bugün arama motorlarındaki rekabete bakılırsa hiç de hafife alınacak gibi görünmüyor.
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?  Dinamik dijital pazarlamanın işletmenize fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Yardım etmek için buradayız! E-Ticaret Seo uzmanlığımız müşterilerimizin ürün ve hizmetlerini online olarak tanıtma, satışını yapma olanaklarını artırıyor. Google da veya diğer arama motorlarında görünür hale getirme çalışmalarımız hakkında bilgi edinin. Bize ulaşın.