Sanal MağazaE-TicaretPazarlama

E-Ticaret Çözümleri Nelerdir? Nereden Başlanır? Adım Adım Güncel Çözümler

İşletmeniz için e-ticaret çözümleri aramaktan sıkıldıysanız, yalnız değilsiniz. Birçok şirket , iş fikirlerini en üst düzeye çıkarmak için hangi platformu seçeceklerini bilmedikleri için aynı sorunu yaşıyor.

Kısaca sanal online bir e-ticaret çözümü bulmak önemlidir çünkü platformu kullanırken kendinizi güvende hissedebilmeniz, tüm satış süreçlerinizi takip edebilmeniz gerekir.

En İyi E-Ticaret Çözümleri Hangileridir ?

Öncelikle bir e-ticaret yazılımı veya paketi seçmenin doğru ya da yanlış bir tarafı yoktur. Özellikle ürünlerinizi satmak için size gerekenleri bilmeniz yeterlidir.

Üstelik bir e-ticaret yazılımı veya paketi seçerken aşağıdaki faktörleri de göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz:

  • Web siteleriniz ve sosyal medya ile entegre olabilme özelliği
  • Gezinme kolaylığı
  • Ödeme şekli
  • Sattığınız ürünlerin türü
  • Mobil uyumluluk
  • Seo Altyapısı

Bu altı nokta, online mağazanız yada web siteniz için ihtiyacınız olan e-ticaret paketine karar verirken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz şeylerdir. Web sitenize ve sosyal medya platformunuza hızlı bir şekilde entegre edebilmeniz gerekiyor. Gezinmesi kolay olmalı.

Müşterilerinize güven veren ödeme seçenekleri olmalı.

Bunun yanı sıra müşteriye göndereceğiniz fiziksel ürünleri mi yoksa online olarak indirecekleri dijital ürünleri mi satacağıza karar vermelisiniz.

Mobil Uyumluluk Önemlidir

Platformunuz, mobil müşterileriniz için mobil uyumlu olmalıdır.
İstatistikler , mobil alışveriş kalabalığının sadece önümüzdeki aylarda ve yıllarda artacağını gösteriyor.
Bu nedenle, web sitelerinizdeki bu mobil müşteri akışına hazır olmanız. Yazılımınızın onları alışveriş sitenizde kolayca gezindirebileceğinden emin olmanız gerekir.

Yanıt Verme, Geri Dönen Ziyaretçilerin Anahtarıdır

Sayfalarınızda mükemmel bir web yanıt hızı oluşturmanın önemli olduğunu unutmayın.
Aslında birçok uzman, yanıt verme – online destek gibi eklentilerin müşterilerinizin sitenize dönüp dönmemesinin en önemli nedenlerinden biri olduğu konusunda hemfikirdir.

Online Mağaza E-Ticaret Çözümleri İçin Harika Seçenekler

İster fiziksel ister dijital ürünler satıyor olun, kurulumunu isteyeceğiniz e-ticaret paketlerinin tam sürüm olduğundan emin olun. Çünkü eksik e-ticaret paketleri kutusundan şarj aleti çıkmayan cep telefonuna benzer. Mevcutta işleyişi kusursuz görünse de e-ticaret sitenizin gücü tek başına satış yapmaya yetmeyecektir.

Bunun için seo optimizasyonu yani google arama motoru optimizasyonu uygunluğu olan e-ticaret paketlerini seçmelisiniz.  Bu web sitenize trafik (müşteri) çekmek için kullanılan en temiz yöntemdir. Google da birinci sayfayı yakalamış e-ticaretler satış yapar. Tek başına e-ticaret siteleri ise serp sonuçlarında kayıp bir kartvizitten öteye geçemez.

Uzmana ilk olarak, mevcut web sunucunuzun nasıl çalıştığını sorun. Çünkü web sitenizin hızını aldığınız hosting hizmeti de etkileyecektir. Sınırsız ve paylaşımsız bir hosting paketi almakla başlayabilirsiniz.

Web sitenizin ürün girişlerini bir seo uzmanı kontrol etmelidir. Bu satış potansiyelinizi etkileyen en önemli husustur.
Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarından biri de blogdur. Sitemizden temin edeceğiniz tüm çalışmaları edebiyat ve reklam metin uzmanları hazırlar. Dolayısıyla kaliteli içerikle arama sonuçlarında yıldınızı parlatır.

Özgün görseller sunmalısınız. Ne olursa olsun görselleriniz profesyonel olmalı. Arama motorları yeni içeriklere bayılır.

E-Ticaret Paketleri

Hangi E-Ticaret Çözümleri İyi Olarak Nitelendirilir ?

Online mağazanız söz konusu olduğunda hiçbir şey için en iyi çözüm yoktur; en önemli olduğunu düşündüğünüz faktörleri göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

Her e-ticaret sitesi ürün satışına uygundur. Önemli olan profesyonel bir içerik çalışması ve görseller ile sitenizi zenginleştirecek olan uzmanın becerileridir. E-Ticarette profesyonel olanı bulun. İkametinize yakın olanı değil.

Yalnızca acil ihtiyaçlarınızı karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda ürün yelpazenizi genişletip müşterilerinizin ihtiyaçları ile değiştikçe işinizle birlikte büyüyecek çözümü seçin.

Unutmayın ki hedef sadece bir ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmek değil, aynı zamanda bu müşteriyi markanızın sürekli takipçisi haline dönüştürmektir.  Bu insanlar genellikle sosyal medyada ve diğer mecralarda başkalarıyla paylaşımda bulunan ve onlara markanızın ne kadar harika olduğunu söyleyen marka elçileri olurlar.

E-Ticaret Çözümleri ve Sonuç

Her şeyi çözüp çalıştırdıktan sonra, dünyanın her yerinden müşteriler ürünlerinizi sipariş etmeye başlayacak. Bu kolileri nasıl teslim edeceksiniz?

Kargo, karmaşık ve maliyetli bir iş olabilir. Bunun için bir kargo şirketi ile anlaşmanız yeterli olacaktır. Kapınızdan teslim alınan ve müşterilerinize gönderilen kargolarınız kolayca yerine ulaşır.

Ürünlerinizi bir depoda depolayabilir, siparişleriniz geldikten sonra alıp paketleyebilir buradan kolayca gönderim yapabilirsiniz.
Yazılımımız, alışveriş sepetinden teslimata kadar olan süreci tamamen otomatikleştirir tüm önde gelen e-ticaret platformlarıyla kolay ve sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Ayda en az 200 sipariş göndermeye hazırsanız, size özel bir çözüm sunmaya hazırız. Alttaki yeşil buton kadar yakınız.

Son Olarak ;

Daha Fazla İçerik E-Ticaret

Google Dış Link E-Ticaret Paketleri Önbellek 

Dilek Esmer Baday

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu