Sanal MağazaE-TicaretPazarlama

E-Ticaret Aylık Kazanç Tahmini Ne Kadardır?

E-Ticaret Aylık Kazanç E-Ticaret yaparak para kazanma veya aylık kazançları rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. E-Ticaret Nedir? …

Kısaca para kazanma veya aylık kazançları hakkında sizlere rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. E-Ticaret Nedir? Kazandır mı? E-Ticaret Siteleri Ne Kadar Kazanıyor? En Çok Kazanan E-Ticaret Siteleri Hangileri? Nasıl Para Kazanılır? Sahibini Başarılı Yapan Faktörler, E-Ticaret Fikirleri (Neler Satılabilir?) gibi sorulara yanıt vereceğiz. 

E-Ticaret Nedir?

Aslında ürünlerinizi sergileyen, kolaylıkla ödeme alan ve işinizi online ortamda büyüten en önemli web sitesi tasarımı veya uygulama olarak kullanılan yazılıma e-ticaret denir. Üstelik yeni nesil iş yapma veya tüketim biçimlerini kapsayan bir seçenek olarak bilinen e-ticaret ‘in açılımı “elektronik ticaret” anlamına gelmektedir.

dijital-e-ticaret-Pandemi İş Trendleri
dijital-e-ticaret

E-Ticaret Kazandır mı?

Gelelim asıl konumuzun gerçek başlığı olan e-ticaret kazandır mı sorusuna.  İşte E-Ticaretler günümüzde kullanıcların kolay alışveriş ve fiyat karşılaştırma fırsatı bulduğu bir yapıdadır.

Dolayısıyla büyük markalar bile en fazla cirosunu online alışveriş sitelerinden yapmaktadır. Pandemi de son günlerde öyle bir etken oldu ki tüm insanlığın e-ticarete yönlenmesine, online alışveriş yapmasına sebep oldu.

Aslında E-Ticaret ciddi bir kazanç yöntemidir. Belki de şuana kadar farkında olmadığınız veya sadece kulaktan duyduğunuz bir iş modeli olmuştur. Fakat bugun sizlere öyle bir rehber hazırladık ki e-ticaret hakkında bilmediğniz kalmayacak.

Kazanç konusuna gelince;

İlk olarak online alışveriş yapılan bir web sitesine ihtiyacınız var. Öncelikle ne satacağınıza karar verin ve iyi bir analiz yapın. Satışını yapacağınız ürünün piyasa değil =) diğer sitelerdeki fiyatlarını araştırın. Çünkü rakipleriniz artık google serp sonuçlarında çıkan web siteleri olacak.

Üstelik satış potansiyelini yerel yolla 2 günde planlayabilirsiniz. Nasıl mı ? Aşağıda verdiğimiz örneklere bakın:

Örneğin bir dekorasyon duvar kağıdı satışı ve uygulaması yapan firma; İşletme google da öyle bir sonuç yakaladı ki günlük arama ve sipariş sayısını burada vermeden sizin tahmininize bırakacağız.

www.gulcedekor.com.tr — 81 ilde birinci sayfada olan bu işletme her ile duvar kağıdı satışı yapmaya başladı. Nasıl mı ?

Duvar Kağıdı anahtar kelimesinde başına hangi ili yazarsanız yazın birinci sayfada çıktığı için.

Bu bir e-ticaret sitesi. Yerel e-ticaret seo optimizasyonu çalışmasının başarısı diğer seolarla karşılaştırılamaz bile. İşletmeler sadece kendi bölgeleri ile sınırlı kalmayıp 81 ile hizmet veriyor.

Hizmet veya ürün anahtar kelimeniz ne olursa olsun, başına bir il ismi getirerek mükemmel bir arama ve trafik almanız garanti.

Bir iş günü düşünün; sabah 9 da çalmaya başlayan ve aksam 9 a kadar 250 – 350 adet arası telefon alan bir firma ne kadar satış yapar ?

250 arama aldıysanız yaptığımız analizlere göre bu sayının yüzde 35’i kesinlikle bir ürün veya hizmet satın alıyor. Bu da 87 adet ürün veya hizmet satmanızın garanti olduğunu gösteriyor. Diğer kısım sadece soru sormuş veya bilgi almış olsun. Adet fiyatı 1000 tl olan bir üründen 87 adet satmanız demek 87 000 tl kasanıza gelir sağlamış olmanız demek.

Tabii giderlerinizi ve ürün stok yapmanız için alım yaptığınız giderleri hesaplamadan çıkan tutar bu. Geriye size sadece en fazla kar edebileceğiniz ürünü bulmak kalıyor.

Bizim işimiz sizi dilediğiniz anahtar kelimede birinci sayfa veya birinci sıralara taşımak. Trafik ve arama almanızı sağlamaktır. Tabiki sizin ticaretinize ve satış tarzınıza müdahale edemeyiz.

E-Ticaret Aylık Kazanç Ne Kadar Kazanıyor?

“E-Ticaret siteleri ne kadar kazanır” sorusuna verilecek cevap şu şekilde değişmektedir;

Sizin için hazırlayıp satışa açık duruma getiren firmalar kesinlikle bir malın pazarının analizini yapamaz. Bu pazarın analizini yapmak ve sıcak satışta bir malın ne kadar kazanacağını belirlemek bu ticareti yapmak isteyen kişiye aittir. Hangi ürünü satacağına ve hangi ürünün ona kazanç sağlayacağına müşteri kendisi karar verir.

Buna dayanarak e-ticaret siteleri aylık şu kadar kazanır, bu kadar ciro yapar terimleri yanlıştır. Ciddi kazançlar sağlayan sitelerin başında birinci sırada olan web siteleri gelmektedir.

Buna ulaşmak için de full + full bir web sitesi ve seo optimizasyonuna ihtiyacınız var.

Maliyet olarak ihtiyaçları tamamen karşılayan bir yatırım yapmalısınız. Bunu yaparken asla kandırılmayın. Muhakkak çalıştığınız e-ticaret yazılım firmaları ile sözleşmeli çalışın. İstemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamanız için her “e-ticaret seo uygulaması yapıyorum” diyenlere inanmayın.

 

Her firma size yaptığı iş konusunda ne kadar iyi olduğundan bahsedecektir. Biliyoruz. Türk Web ise size ne kadar iyi olduğunu ispatlamadan ve size güvence vermeden hiç bir ödeme kabul etmez.

En Çok Kazanan E-Ticaret Siteleri Hangileri?

Türkiye’de en çok dikkat çeken ve e-ticaret konusunda başarıyı yakalamış 4 web sitelerine bakınız;
N11
Amazon
Trendyol
Hepsi Burada

E-Ticaret Aylık Kazanç Olarak Nasıl Para Kazanılır?

Türkiye’de e-ticaret yaparak para kazanan binlerce işletme var. Bunlardan bazıları yukarıda bahsettiğimiz gibi sizin de aşina olduğunuz hatta alışveriş yaptığınız web siteleridir.
E-Ticaret yaparak nasıl para kazanılır sorusunun cevabı içindedir. E-Ticaret yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz.
Şunları deneyin;

  • Bir e-ticaret sitesi edinin
  • Seo çalışmasını asla unutmayın
  • Satmak istediğiniz ürüne karar verin
  • İş ortakları edinin
  • Müşterilerinizi baştan kazanmak için uygun fiyatlı ürünler pazarlamakla başlayın
  • Sosyal medya da web sitenizin paylaşımlarını yaparak daha fazla duyurun

E-Ticaret Sitesi Sahibini Başarılı Yapan Faktörler

Bir e-ticaret sitesi sahibini başarılı yapan faktörler arasında piyasayı iyi analiz eden satıcı kimliği gelir. Piyasadan daha yüksek fiyatlı ürünler pazarlamaz. Asla müşterileri siparişlerini bekletmez. Müşterileri ile naif ve problem çözme odaklı konuşmalar yapar.
Bunların yanı sıra başarılı bir e-ticaret sitesi sahibi, web sitesinde abartılı reklamlardan kaçınır, kullanıcılarının ne aradığını anlar ve ona göre sonuçlar sunmaktadır.
Başarılı bir e-ticaret sitesi sahibi işinin sürekli başındadır. Sorumluluk sahibidir.

e-ticaret-ile-aylik-kazanc
e-ticaret-ile-aylik-kazanc

Son Olarak ;

Daha Fazla İçerik E-Ticaret

Google Dış Link E-Ticaret Paketleri Önbellek 

Dilek Esmer Baday

"Türk Web Bilişim" Kurucusuyum. 1988 yılında Ankara' da doğdum. 2007 yılında ilk reklam ajansımı açtım. Geniş bir kitle tarafından "seo danışmanı" olarak bilinirim. "İmkansızı mümkün kılmaya inanıyorum, çünkü pes etmek hiç eğlenceli değil." diyerek kendi alanımda zor projelere imza attım. Web Site Tasarımı, Seo Uzmanlığı, Reklam, Medya Yönetimi, E-Ticaret, Marka Yönetimi ve Kurumsal Kimlik alanlarında kendimi sürekli geliştirdim. Markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular, garantili sonuçlar üretirim. İyi bir içerik üretcisi olduğum söylenir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz sayılı uzmanlardan biri olarak bilinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu