Sanal Mağaza

E-İhracat Siteleri Çözümleri

E-İhracat Siteleri Çözümleri ve Global E-Ticaret Satış Yazılımları hakkında genel ve güncel bilgiler bulabileceğiniz konumuzu inceleyebilirsiniz. 

E-İhracat Siteleri Kurmak

Küçük veya orta ölçekli bir işletme işletiyorsunuz. Bu harika. Bir online mağaza oluşturmak için çok çalıştınız ve kendi bölgeniz haricinde de bilinirliğiniz arttı. Siparişleri kabul edebilir ve ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Bir gün yurtdışından bir sipariş aldınız örnek olarak Kanada. Şimdi ne olacak? İhracat hakkında bilmeniz gerekenler var .

E-İhracat Siteleri Dil Konusu

E-ihracat paketlerinde tek bir panel üzerinden ürünlerinizin ve içeriklerinizin tüm dillerdeki girişlerini yapabiliriz, her ülkeye farklı kur belirleyebiliriz, her ülkeye özel dil ve kur seçeneklerini belirleyebiliriz.

Lokasyona Göre Ziyaretçi Çekme

E-İhracat’ta ziyaretçileriniz farklı ülkelerden olacak. Yazılımlarımız sitenize giren ziyaretçinin hangi ülkeden giriş yaptığını anlar ve buna göre değişiklikler yapar. Örneğin İngiltere üzerinden giriş yapan bir kişiye siteniz ingilizce görünür ve para birimi otomatik olarak dolar’a çevrilir.

e-ihracat-sitesi
e-ihracat-sitesi

E-İhracat Platformu

Uluslararası ticaretin potansiyel olarak kazançlı bir alan olduğuna şüphe yok. Birçok işletme için. Bekleyen potansiyel müşterilerin sayısını düşünün. Tüm dünyadaki ürünlerinizi duyurmak için muhteşem bir araç hayal edin. Çoğu işletme sahibi için, kendini yabancı bir pazarda birden bire bulmak zor gelebilir fakat kısa zamanda kolay e-ticaret ihracat yazılımları ve sistemleri sayesinde kavrayacaksınız.
Karmaşık ve zaman alıcı gibi görünüyor.  Ancak, e-ticaret anlayışlı işletmeler için kişi, şirketin büyüklüğü ne olursa olsun, uluslararası iş yapan kişi basitçe anlayacak. Çünkü bütün işi omuzlayan bir ekiple çalışacaksınız. Tüm ürünleriniz ve dil ayarlarınız tarafımızdan düzenlenecek. 7/24 destek sağlayacağız. Endişelenmenize gerek yokken ürünlerinizi yurtdışında pazarlamak ve dağıtmakla ilgili konular hakkında pazarlar, yine de kargo, gümrük, vb. konularla ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Elektronik sözleşmeler ve işlemler biraz zamanınızı alabilir.

e-ihracat-platformu
e-ihracat-platformu

E-İhracat Nedir ?

Mağazanızdaki ürünleri internetten bulunduğunuz ülkenin dışına satmak anlamına gelir. İşte e-ihracat da, ürünlerinizi internetten yurt dışına, yani başka ülkelerdeki müşterilere satabilirsiniz.  Yani bildiğimiz ihracatın internetten yapılan hali e-ihracat bugun dünya genelinde en çok kullanılan yazılımlardan biri olmayı başardı.

E-İhracat Siteleri Kargo

Oluşturduğumuz site altyapısıyla, her ürüne ve her ülkeye göre farklı kargo fiyatı tanımlayabileceğiniz gibi, birden fazla uluslararası kargo firması ile gönderi işlemlerini yapabilirsiniz. Sadece yurtdışı gönderimi yapan bir kargo firması ile anlaşmanız yeterli.

E-İhracat Siteleri Türkiye

Türkiye e-ihracatta yerli yatırımcıların hemen dikkatini çekti. Birçok türk markası e-ihracat ile yurtdisina kolayca ürün satışı yapabiliyor. Ülkemize milyonlarca dolar gelir sağlayan bu yöntem sayesinde, üretici veya satıcı kaydadeğer satış potansiyeli yakalamıştır.
Daha çok yerli üreticilerin tercih ettiği e-ihracat pazarı ülkemizde yavaş yayılsa ve bilinse de şuan ki durumu bile önümüzü görmemize yetiyor.
Devlet yetkililerinden düzenleme bekleyen bir çok üretici de var. Yerli üretici kendi çabaları ve satış stratejileri ile çalıştığı halde önüne yasal olarak birçok engel çıkmasından yakınıyor. Medikal ihracatında hibe zorunluğu, gümrük masraflarının yüksek oluşu gibi sıkıntılar yerli üreticinin ihracatına engel olsa da bir çoğu kendi potansiyelini yakalamayı bu tür yazılımlarla başarıyor.

E-İhracat Nasıl Yapılır

İhraç etmek istediğiniz ürünler konusunda destek almalısınız çünkü bazı fiyat farkları meydana gelecek. Nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce planlamanız gereken unsurlar var. E-ihracatta kargo sırasında bazı gümrük anlaşmaları yapmanız gerekecek. Zaten hali hazırda dış ticaret ile ilgileniyorsanız kolay olacaktır. Fakat bu işe yeni başlayacaksanız önceliğiniz ihracat izni almaktan geçiyor. Kargo firmaları ile anlaşmalarınızı yaptıktan sonra, gümrük bedelleri hakkında da bilgi almanız gerekecek. Buna göre ürünlerinize fiyat farkı yansıtmalısınız. Yurt içinde satış bedeli 25 tl olan bir ürün yurtdışına gümrük masrafları ile birlikte hesaplandığında 50 tl ‘ye kadar çıkabilmektedir.

E-İhracat Sitelerini Nasıl Dizayn Ediyoruz?

İnternet, geleneksel ihracat yaklaşımlarının yanı sıra global olmaya başlamıştır. Sadece bir ülkeye değil dünyanın dört bir yanından müşterilerin sayısını artıracak stratejilerimiz var. Dolayısıyla web sitenizi buna göre dizayn ediyoruz. Tümünü sizin için düzenliyoruz :

  • Ürün veya hizmet tekliflerinizi temel alarak özelleştiriyoruz.
  • Lokasyana göre web sitenize bağlanan ziyaretçilere özel bağlantılar sağlıyoruz.
  • Web sitenizi sonradan dilerseniz yerelleştiriyor veya kişiselleştirebiliyoruz.
  • Farklı para birimlerini anlık olarak çevirilebilmesini sağlıyoruz. Örneğin türk lirası olarak girişini yaptığınız ürünlerinizin fiyatı Amerikadan bağlanan bir ziyaretçiye dolar olarak çevrilebilyor.
  • Elektronik müşteri desteği sağlıyoruz. Tüm müşterilerinize fiyat teklifi kolayca gönderebilirsiniz.
  • Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yurtdışına pazarlamanız için binlerce araç kullanıyoruz.
  • Resimleri, ürün açıklamalarını, teknik detaylarını global olarak biçimlendiriyoruz.
  • Referanslarınızı ve hatta videolarınızı, tüm diller için özel olarak oluşturuyoruz.
  • Uluslararası standartlar ve politikalar (ör. fiyatlandırma, nakliye ve iade politikaları) ülkelere göre dizayn ediyoruz.
  • Uluslararası müşterileriniz ile iletişime geçebilmeniz için online yardım sayfaları entegre ediyoruz.

Son Olarak =) 

Daha Fazla E-Ticaret 

Daha Fazla Dış Link

Dilek Esmer Baday

TürkWeb®; Web Tasarım ve Seo Optimizasyonu alanında kendini 2007 yılından beri geliştiren, teknolojiyi takip eden, çözüm odaklı bir markadır. Kriz yönetimi uzmanıdır, markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular. Garantili sonuçlar üretir. İyi bir içerik üreticisidir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz en güvenilir adres …

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tıkla Ara +905422920374
Kapalı