Sanal Mağaza

Dünyanın En İyi E-Ticaret Siteleri

Dünyanın En İyi E-Ticaret Siteleri derken önce içeriğinden bahsetmek gerekiyor. Çünkü e-ticaret sitelerinin yazılımı ve içeriği ne kadar kaliteli ise e-ticaret sitelerine de “iyi” niteliğini kazandırır. Şimdi sizlere en iyi e-ticaret sitelerinin şuana kadar bilinmeyen en farklı yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Seo Optimizasyonu Uygulamasıyla En İyi E-Ticaret Siteleri Sınıfına Giren Siteler

Bir e-ticaret sitesinin en önemli stratejisi seo optimizasyonudur.

Seo optimizasyonu faaaliyetiniz ne olursa olsun tüm e-ticaret web sitelerine uygulanması gereken en önemli aşamadır. Ürünlerinizi e-ticaret yöntemi ile satışa sunacaksanız, amacınız faaliyetini gerçekleştirdiğiniz kategoride birinci sayfayı hedeflemek olmalıdır.

Geri sıralarda kalan web siteleri satış yapamaz. Sadece mevcut müşterilerinize tanıtmak amacıyla yaptığınız bir web sayfasından ileri gidemez.

  • E-Ticaretler için özel olan ürün kaleminizi çoğaltmalısınız. Örneğin; kırtasiye ürünleri satışı planlayan bir satıcı e-ticarette satış potansiyeli yakalamak istiyorsa, ürün kalemi en az 500-600 farklı ürünlerden oluşmalıdır. Bu da satış kategorinizin tüm ihtiyaçları karşıladığını gösterecektir.
  • Seo mantığında e-ticaret yapacaksanız bir diğer unsur satın alacak olduğunuz hosting modelidir. Paylaşımlı hostinglerde seo istediğiniz performansı sağlamayacaktır. Dolayısıyla seçtiğiniz hosting paylaşımsız reseller, vds veya sanal sunucu olmalıdır.
  • E-Ticaret seo için diğer unsur alan adınızın otoritesidir. Alan adınızın en az 5 yıllık uzatılmış olması önemlidir. Bu sayede arama motorlarına kalıcılığınızı bildirmiş olacaksınız.
  • Seo içerik konunun kalbidir. Ürün açıklamalarınız detaylı olmalıdır. Bunun yanı sıra e-ticaret siteniz için bir blog faydalı olacaktır. Ürünlerinize bağlantı veren blog web sitenizin ne hakkında olduğunu bildirmek için muhteşem bir yoldur.
  • E-Ticaret ürün görselleriniz kesinlikle daha önce google görsellerde olmayan orjinal görsellerden oluşmalıdır. Müşterilerimizden daha çok profesyonel resimler rica ederiz. Çünkü bu seçim onu kusursuz görsellerle dizayn edilmiş eşsiz bir e-ticaret sitesine kavuşturur. Arama motorları önbelleğine yeni bir içerik eklediğinde mutlu olur =)
e-ticaret-seo
e-ticaret-seo

En İyi E-Ticaret Sitelerinde İşlevsellik

Bir web sitesine girdiğinizde ilk olarak sitenin görselleri mi dikkatinizi çekiyor? Yoksa beğendiğiniz bir ürünün nasıl kolay satın alınabildiği mi ? Eğer cevabınız ikinci seçenek ise o zaman siz iyi bir e-ticaret müşterisisiniz.

E-Ticaretler satış potansiyeli bakımından ilk sırada olsa dahi bilinçli kullanıcılar tarafından es geçilebilir. Memnun kalmayan müşteriniz sayfanızı terk ederek bir alt sıradaki rakibinizin web sitesini ziyaret edecektir. Bu durumla karşılaşmamanız için web sitenizin profesyonel bir yapıda olması gerekiyor.

E-Ticaret sitenizin işlevselliği, hızlı, kolay anlaşılır kısa cümlelerden oluşan, abartısız görseller ile sunulmuş olmasından belli olur. Müşterinizin ürününüzü kolayca satın almaya karar vermesini bu sebepler sağlıyor. Ürünleriniz hızlı açılmalı, nitelikleri açıkça açıklama bölümünde anlatılmış olmalı ve abartısız bir fiyat yazılmış olmalı.

Kullanıcılar günümüzde çok fazla vakit kaybetmeden satın alacağı ürünü kolayca sepete ekleyerek sorunsuz ödeme işleminden sonra kargosunun hemen ulaşmasını tercih ediyor. Hatta Çin’de bu tür sitelerden alışveriş yapan halk aynı gün eline ulaşan kargoyu tercih ediyor. Bunun için de firmalar en hızlı teslimatı yapmak için yarışıyor diyebiliriz.

e-ticarette-kullanilabilirlik-ve-islevsellik
e-ticarette-kullanilabilirlik-ve-islevsellik

En İyi E-Ticaret Sitelerinde Güven ve Süreklilik

E-ticaret sitenizi sürekli güncel tutmalısınız. Fiyat değişikliklerini anlık olarak web sitenizde güncellemelisiniz. Aksi taktirde müşterilerinizle sorun yaşayabilirsiniz. Güven çok önemlidir. İlk müşteriniz alışveriş yaptığında hızlı kargo ile onu mutlu edin. Bir daha geleceğinden emin olabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde sürekliliği sağlamak için domain süresinizi uzun tutmalısınız. Bilinirliğinizi artırmak için sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz. Kampanyalarınızı ve indirimlerinizi sunabileceğiniz mükemmel bir platform oldular.

Son Olarak =) 

Tüm E-Ticaret İçerikleri

Daha Fazla Dış Link

Etiketler

Dilek Esmer Baday

TürkWeb®; Web Tasarım ve Seo Optimizasyonu alanında kendini 2007 yılından beri geliştiren, teknolojiyi takip eden, çözüm odaklı bir markadır. Kriz yönetimi uzmanıdır, markanızın bilinirliğini artıran yöntemler uygular. Garantili sonuçlar üretir. İyi bir içerik üreticisidir. Web sitelerinizi teslim etmek isteyeceğiniz en güvenilir adres …

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tıkla Ara +905422920374
Kapalı